2014-12-12

Sukces w powiatowym konkursie czytelniczym

12 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 5 w Kołobrzegu odbył się powiatowy konkurs czytelniczy dla uczniów klas III „Zaczarowany świat bajek Charles’a Perraulta”. Naszą szkołę reprezentowały w tym konkursie uczennice klasy III b Lena Michałowska Kaja Sola, pod opieką wychowawcy Marty Kossakowskiej. Uczestnicy konkursu musieli zapoznać się z życiorysem Charles’a Perraulta i przeczytać 8 zaleconych przez organizatorów bajek w opracowaniu Hanny Januszewskiej.
Kaja i Lena musiały zmierzyć się z ośmioma konkurencjami. Zadania zawierały: testy wyboru ze znajomości życia i twórczości bajkopisarza, test wyboru dotyczący treści bajek, rozpoznawanie tytułów bajek na podstawie fragmentów, cytaty – odgadywanie tytułu bajki i bohatera na podstawie wybranych wypowiedzi, skojarzenia, krzyżówkę, puzzle, szyfrowankę.
Reprezentantki naszej szkoły wykazały się świetną znajomością życia i twórczości Charles’a Perraulta. Zajęły II miejsce, a od najwyższego miejsca na podium dzielił je tylko jeden punkt.
Serdeczne gratululacje!