2014-12-12

Godzina Kodowania

Godzina Kodowania jest globalną akcją w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów. Dzisiejszy świat opiera się na technologii, dlatego tak ważne jest, żeby podstawowe umiejętności informatyczne posiadali uczniowie bez względu na ich zainteresowania.
Ogólnoświatowa inicjatywa "Godzina Kodowania" ("Hour of code"), która odbyła się w dniach 8-12 grudnia i jest wspierana przez takie osoby jak: Bill Gates, Mark Zuckerberg, Chris Bosh, ma za zadanie pokazać, że technologia informatyczna oraz programowanie nie są trudne i każdy może się tego szybko nauczyć. Akcja ma na celu zaangażować jak największą liczbę uczniów do podjęcia wyzwania i zabawy z programami do kodowania. Wystarczy przez godzinę (60 min) "bawić się" i uczyć podstaw programowania. Poprzednia edycja tego wydarzenia zgromadziła 46 mln ludzi na całym świecie.
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji - uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum poprzez  zabawę poznawali algorytmy, budowę kodu i tworzyli swoje pierwsze aplikacje. Na stronie http://studio.code.org/ próbowali kodowania z Angry Birds, Zombies i Scrat, tworzyli historyjkę lub pisali swoją grę w Play Lab oraz z  Flappy. Propozycje zadań, środowisk i aktywności będą zamieszczane na tej stronie sukcesywnie i będą one dostępne przez cały rok.
Zachęcamy wszystkich do zabawy w kodowanie!