2015-03-06

Plastusiowy Pamiętnik

Uczniowie klas 2 i 3 szkoły podstawowej uczestniczyli w kolejnym spektaklu w ramach projektu Telewizji Polskiej „Internetowy Teatr dla szkół”, czyli transmisji spektaklu teatralnego z wykorzystaniem łączy internetowych.
Dzieci obejrzały przedstawienie „Plastusiowy Pamiętnik” transmitowane z Teatru Polskiego w Bydgoszczy.
Mimo że pierwszy odcinek „Plastusiowego pamiętnika" Marii Kownackiej ukazał się w 1931 roku, do dziś przygody ludzika Plastusia, ulepionego z plasteliny przez pierwszoklasistkę Tosię, fascynują kolejne pokolenia dzieci.
Uczestniczyliśmy w wydarzeniach związanych z Plastusiem, jego przyjaciółmi z piórnika Tosi (m.in. ołówkiem, piórem, scyzorykiem, stalówkami i gumką „Myszką”) oraz samą dziewczynką.