2015-04-29

XXXVIII Powiatowy Turniej BRD rozstrzygnięty

Sukcesem zakończył się udział drużyn szkoły podstawowej i gimnazjum w eliminacjach powiatowych XXXVIII Turnieju BRD. Zawody odbyły się 28 kwietnia w Gminnym Ośrodku Sportu, Turystyki i Rekreacji w Dźwirzynie.
Eliminacje powiatowe składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Sprawdzian teoretyczny polegał na rozwiązaniu testu, który swą tematyką obejmował pytania bezpośrednio i pośrednio związane z bezpieczeństwem w ruchu na drogach. Podczas części sprawnościowej oceniane były umiejętności startujących zawodników przy pokonywaniu wyznaczonego toru jazdy.
W klasyfikacji drużynowej reprezentacja gimnazjum: Julia Wincza, Daniel Makowski i Maciej Michalak zajęła I miejsce i będzie reprezentować powiat kołobrzeski w eliminacjach wojewódzkich 25 maja 2015 roku w Szczecinie. Daniel stanął na najwyższym, a Maciek na trzecim stopniu podium w klasyfikacji indywidualnej.
W konkursie szkół podstawowych nasza drużyna: Patryk Górnowski, Ania Radka, Wiktor Makowski i Nadia Caban zajęła V miejsce, w klasyfikacji indywidualnej Patryk był drugi.
Gratulujemy zawodnikom obydwu drużyn, a reprezentacji gimnazjum życzymy równie wysokiej lokaty w eliminacjach wojewódzkich.