2015-05-28

Strach ma wielkie oczy

27 maja w ramach realizacji Szkolnego Programu Profilaktyki i Szkolnego Programu Wychowawczego odbył się spektakl profilaktyczno-edukacyjny pt. „Strach ma wielkie oczy". Spektakl przeznaczony był dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej oraz gościnnie uczestniczyły w nim 6 i 7 latki z przedszkola w Ustroniu Morskim.
Tematyka dotyczyła problemu przemocy i agresji. W świecie owadów Piegowata razem z przyjacielem Żądełkiem byli prześladowani przez Karalucha Ohydka. Sytuacja z pozoru niewinna zaczynała wymykać się spod kontroli i wyrządzać coraz więcej szkód. Były owady, które nie reagowały na krzywdę innych, coraz bardziej czuł się bezkarny oprawca, a prześladowani nie wiedzieli, jak zmierzyć się z problemem.
Aktorzy w spektaklu pragnęli przedstawić sposoby radzenia sobie z przemocą. Pokazali, że kluczem do rozwiązania sprawy jest przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc. Zaprezentowali, co robić kiedy jesteśmy świadkami przemocy.
To piękne, ale i zabawne przedstawienie dało dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych. Cała gama oryginalnych bohaterów, wartka akcja i rozbrajający kunszt kabaretowy aktorów zagwarantowały niesamowite widowisko dla dziecięcego widza.