2021-10-28

Otylia Swim Cup 2021

Prawie siedmiuset zawodników z całego kraju rywalizowało w dwudniowych zawodach pływackich z cyklu Otylia Swim Cup w Szczecinie. To trzecie zawody z tej serii w tym roku, bo wiosną młodzi pływacy mieli okazję do zmagań w Lublinie i Toruniu. W Szczecinie dzieci i młodzież rywalizowała w sześciu kategoriach wiekowych na dystansach od 50 do 200 metrów w stylach dowolnym, klasycznym, motylkowym i grzbietowym. Najlepsi otrzymali puchary i medale oraz  pakiety startowe, ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów. W Szczecinie nie zabrakło reprezentantek naszego klubu, które przez dwa dni wywalczyły aż dziesięć medali!!! Trzy złote, dwa srebrne i pięć brązowych „krążków” to dorobek naszych czterech pływaczek. Medale złote wywalczyły: Oliwia Surdyk na 50 m stylem motylkowym i Olga Męch dwa złote na dystansach 50 i 100 m stylem klasycznym, medale srebrne – Oliwia S. na 50 m stylem dowolnym i Justyna Klimorowska na dystansie 50 m stylem grzbietowym, medale brązowe – Olga M. na 100 m stylem grzbietowym, Maria Makowska na 200 m stylem zmiennym i 200 m stylem klasycznym, oraz Justyna K. na 100 m stylem grzbietowym i 200 m stylem grzbietowym.

Nasze dziewczęta zajęły też wysokie miejsca w generalnej punktacji w swoich rocznikach!!! Olga była druga w roczniku 2010, Oliwia piąta w roczniku 2009, Justyna szósta, a Maria jedenasta w roczniku 2007. Gratulacje dziewczęta. Koszt udziału w zawodach pokryty był z dotacji Urzędu Gminy dla naszego klubu.