2015-06-03

Cała Polska czyta w bibliotekach

3 czerwca, w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, klasa II a ze szkoły podstawowej odwiedziła Bibliotekę Publiczną. Dzieci uczestniczyły w XIV ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta w bibliotekach”, w której zaproszeni goście, przedstawiciele różnych zawodów, czytają dzieciom najciekawsze książki świata.
Uczniowie mieli okazję posłuchać książki Grzegorza Kasdepkego pt. "Bodzio i Pulpet", którą przeczytał im pan Piotr Darabasz - przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej. Zaproszony gość opowiedział również o swojej pracy. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania.
Czytanie nie było jedyną atrakcją jaka czekała na nas w bibliotece. Przygotowane były również gry, zabawy i konkursy. Na pożegnanie każdy dostał przepyszny popcorn.