2015-06-10

Straż Graniczna i WOPR dla najmłodszych

Klasa I c wraz z wychowawczynią p. Sylwią Budną zaprosiła do szkoły przedstawicieli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kołobrzegu oraz Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu.
Dzięki uprzejmości komendantów obu jednostek uczniowie klas pierwszych i drugich mogli w dniu dzisiejszym poznać specyfikę pracy służb mundurowych oraz ratowników. Panowie – Marcin Połoński oraz chorąży Tomasz Bartosiewicz, ciekawie opowiadali o swojej pracy, o tym jak dbają o bezpieczeństwo ludzi podczas wakacji. Zaprezentowali sprzęt ratowniczy oraz zademonstrowali narzędzia wykorzystywane w codziennej pracy. W trakcie spotkania udzielali informacji w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy w przypadku sytuacji zagrożenia życia. Wszyscy wiemy także, że Straż Graniczna oraz WOPR pracują w trudnych warunkach i wiemy jak ciężka jest ta praca również w ciągu roku.
Dziękujemy bardzo Panom: Markowi Mosionek - komendantowi Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu oraz Sylwestrowi Lech - starszemu ratownikowi Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kołobrzegu za umożliwienie zorganizowania spotkania.