2015-06-14

Biegi Integracyjne w Karlinie

W niedzielę 14 czerwca, już po raz 23 odbył się Bieg Papieski w Karlinie. Niedzielną uroczystość zainaugurował przemarsz orkiestry dętej, która na karlińskim stadionie zagrała ukochaną przez Jana Pawła II „Barkę" oraz tradycyjne Biegi Integracyjne dzieci i młodzieży. Na starcie stanęło ponad 350 młodych biegaczy. Jako pierwsze pobiegły przedszkolaki, następnie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści. Z dystansem 100 metrów zmierzyły się 3 i 4 – latki, a 16 – latki miały do pokonania 2 kilometrową trasę. Nasz Zespół Szkół reprezentowała 15 osobowa grupa. Nagrody i pamiątkowe medale otrzymywali zawodnicy do szóstego miejsca, toteż siedmioro naszych reprezentantów zostało nagrodzonych. Na dystansie 200 m rywalizowały dziewczęta z roczników 2007 – 2008 i w tej kategorii w bardzo licznie obsadzonym biegu triumfowała Roksana Hofman przed Laurą Pietrzak. W biegu dziewcząt z roczników 2005 – 2006 na dystansie 400 m jako czwarta linię mety minęła Alicja Szubert. W tej samej kategorii wiekowej, na dystansie 600 m trzeci był Damian Kubiak. W rywalizacji dziewcząt z gimnazjum – roczniki 1999 – 2001 jako druga na mecie pojawiła się Martyna Żuchowska, a jako szósta Julia Szubert. W rywalizacji gimnazjalistów czwartą nielubianą przez sportowców pozycję wywalczył Sebastian Żuchowski. Ponadto szkołę reprezentowali: Maria Makowska, Karol Wolniewicz, Ignacy Górnowski, Martyna Nowak, Klaudia Ziółek, Anna Radka, Wiktor Makowski i Tomasz Kotliński.