2015-06-16

Goście ze Straży Granicznej

Dzięki uprzejmości Pana Romana Biernackiego - Komendanta Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu, w dniu wczorajszym naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele tejże jednostki.
Pani Marzena Grabowska - starszy chorąży oraz Pan Dawid Skaza - sierżant sztabowy, ciekawie opowiadali uczniom klas edukacji wczesnoszkolnej o swojej pracy. Zaprezentowali część obowiązkowego wyposażenia oraz umundurowania. W trakcie pogadanki przedstawili sposoby oraz metody stosowane w sytuacjach niebezpiecznych oraz sytuacjach zagrożenia życia.
Na spotkanie zaproszony był również przedstawiciel placówki zajmujący się tresurą psa. Niestety obaj (tereser i pies) przebywają obecnie na szkoleniu. Jednak Pani Marzena przybliżyła nam w jaki sposób przebiega "służba" psów w Straży Granicznej oraz ich codzienny trening. Dodatkową atrakcją spotkania była możliwość wejścia do wnętrza więźniarki (jednego z aut SG), którą przewożeni są "podejrzani".
Chcielibyśmy, aby tego typu spotkania odbywały się częściej.