2015-06-27

Świadectwa, nagrody, kwiaty i pożegnania

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań i pożegnań. Żegnali się z naszą szkołą uczniowie klas trzecich, którzy od września będą kontynuowali naukę w szkołach ponadgimnazjalnych. Przygotowana przez nich część artystyczna, z brawurowo wykonaną przez Patryka Kosmalę i Wojtka Bielaka piosenką „Ale to już było i nie wróci więcej”, rozbawiła ale i wzruszyła wychowawców, nauczycieli i gości obecnych na uroczystości. Po wierszach i piosenkach przyszedł oczekiwany moment wręczania świadectw i nagród. Statuetkę i przyznawany przez Dyrektora Zespołu Szkół tytuł Osobowość roku szkolnego 2014/2015 odebrała Natalia Aleksiak z klasy III B. Tytuł Prymusa roku szkolnego 2014/2015 przypadł dwóm uczniom z klas pierwszych: Oskarowi Nowickiemu i Mateuszowi Basarabowi, obaj uzyskali średnią ocen 5,79. Świadectwa z czerwonym paskiem za wysoką średnią ocen otrzymali także:

Klara Krakowska         5,64

Martyna Kudlińska 4,79

Klaudia Kucharska         4,75

Patryk Karabelski         4,75

Nagrody odebrali także uczniowie klas III, którzy uzyskali najwyższą średnią egzaminu gimnazjalnego: Klara Krakowska, Natalia Aleksiak i Mateusz Barycki. Nagrody Dyrektora Zespołu Szkół otrzymali: finaliści konkursów kuratoryjnych: Sara Świrska i Jędrzej Grzesik oraz laureaci innych konkursów: Julia Szubert, Aleksandra Brzózka, Arkadiusz Taramas, Mateusz Basarab, Milena Okuń, Klara Krakowska, Julia Darabasz, Michał Bolechowski, Paulina Wierzbicka, Maciej Michalak, Julia Wincza, Daniel Makowski, Jakub Kurzyński, Alicja Haratyk, Andrzej Ziółkowski, Klaudia Kucharska i Martyna Kudlińska. Wyróżnieni zostali także uczniowie ze 100% frekwencją: Natalia Radecka, Michał Miętkiewicz, Oliwia Bujniewicz, Mateusz Czajkowski, Martyna Żuchowska i Patryk Karabelski. Na zakończenie uroczystości gratulacje i wakacyjne życzenia złożyli uczniom i nauczycielom Przewodnicząca Rady Gminy Bernadeta Borkowska, Ksiądz Proboszcz Jerzy Lubiński i w imieniu Wójta Gminy Jerzego Kołakowskiego Sekretarz Tomasz Grobla.