Spotkanie z podróżniczką

Dominika Supińska, absolwentka naszej szkoły, a obecnie studentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu spędziła dwa tygodnie wakacji podróżując tandemem (dwuosobowym rowerem) po przepięknej wyspie jaką jest Islandia. Rozległe pola lawy, czarna plaża nad oceanem, topniejące lodowce, to tylko przykłady kilkudziesięciu typów krajobrazu, wśród których razem ze swoim kolegą podróżowała Dominika . Słońce nie zawsze towarzyszyło podróży wzdłuż niekończących się zielonych łąk i mijanych co chwila wodospadów. Równie często silny wiatr spychał rowerzystów z drogi, a deszcz utrudniał podziwianie przyrodniczych atrakcji. Jak powiedziała nam Dominika, choć nie wszystko poszło zgodnie z planem, wyjazd był bardzo udany. Dzięki zdjęciom wykonanym przez Dominikę mogliśmy się przekonać, że Islandia jest przepiękna, choć z pewnością jest to piękno inne od tego, którym szczyci się wiele popularnych miejsc na świecie.