"Klasa z klasą" i "super-kanapka"

Samorząd Uczniowski gimnazjum zaproponował uczniom całoroczny konkurs „Klasa z klasą”, w którym zespoły klasowe będą zdobywały punkty w różnych kategoriach. Pierwsze punkty zostały już przyznane za konkurs na „super – kanapkę” i stroje inspirowane wyglądem owoców i warzyw, były to działania promujące zdrowe odżywianie. Klasa III B zaprezentowała się jako owoce z sadu, a klasa II A jako warzywa okopowe, do konkursu włączyły się także wychowawczynie p. Renata Malinowska jako marchewka i p. Hanna Caban w roli sadu owocowego, obie klasy zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Trudne zadanie miała komisja konkursowa oceniająca kanapki, feeria smaków, kolorów, niezwykłych, zaskakujących połączeń produktów spożywczych, sposób ich prezentacji sprawiły, że jurorzy długo nie mogli zdecydować, jak rozdzielić punkty między uczestników konkursu. Klasa III B uzyskała maksymalną ilość punktów w trzech kategoriach: za aspekt wizualny, oryginalność receptury i równowagę wartości odżywczych, wszyscy jurorzy przyznali maksymalną ilość punków kanapce klasy III A za walory smakowe, w ocenie aspektu praktycznego, czyli szybkości przygotowania i łatwości konsumpcji zwyciężyła kanapka klasy II B. Po dodaniu wszystkich punktów okazało się, że miejsca na podium przypadły następującym klasom: pierwsze – klasa III B, drugie – III A i trzecie – klasa I B. Komisja przyznała też wyróżnienie dyrektor Marioli Ostrowskiej (startującej poza konkursem) za przykład modnej ostatnio kuchni fusion , która jest  łączeniem tradycyjnych przepisów ze wszystkich zakątków świata w taki sposób, aby ostatecznie stworzyć ich nową kulinarną wariację. Jak zapowiedziała przewodnicząca samorządu, wkrótce zostaną ogłoszone kolejne konkursy.