MegaMisja od stycznia w naszej szkole!

Do edycji pilotażowej programu MegaMisja zakwalifikowało się 50 szkół podstawowych z całej Polski. Zostały wybrane spośród 436 zgłoszeń i jeszcze w tym roku szkolnym rozpoczną zajęcia, które przygotują dzieci do odpowiedzialnego korzystania z nowych mediów.

Wyniki rekrutacji

MegaMisja rusza w 25 szkołach już w listopadzie, kolejna grupa 25 szkół dołączy do projektu w styczniu 2016 roku.
Wybrane świetlice przez 10 miesięcy będą realizować program opracowany przez ekspertów naszej Fundacji i organizacji partnerskich. Na najmłodszych czekają ekscytujące przygody w Cyfrowym Laboratorium. To w nim toczy się fabularna gra z udziałem animowanych bohaterów, będąca osią MegaMisji. Bawiąc się i wykonując kolejne zadania, dzieci na świetlicach zdobędą nowe umiejętności, dzięki którym odkryją pożyteczne i edukacyjne aspekty internetu i nowych technologii. Najmłodsi przyswoją np. zagadnienia związane z bezpieczeństwem i etyką w mediach, zasadami komunikowania się, kreatywnym korzystaniem z narzędzi internetowych i aplikacji.

Szkolnym koordynatorem programu jest p. Anna Bińkowska.