Przystąpiliśmy do próby pobicia Rekordu Guinnessa!
6 listopada, w Dniu Śniadanie Daje Moc, ponad 900 szkół podstawowych w kraju przystąpiło do drugiej próby pobicia Rekordu Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. Wśród tych szkół znalazła się również nasza szkoła podstawowa.
104 uczniów, 27 rodziców i 6 nauczycieli punktualnie o godz. 10.00 na hasło START jednocześnie podjęło wyzwanie, by zapisać się na kartach Księgi Rekordów Guinnessa.
Tego dnia, zamiast tradycyjnych zeszytów i piórników, na stołach znalazły się składniki do przygotowania zdrowych śniadaniowych potraw – a były to rzeźby twarożkowe, owocowe szaszłyki i pełnoziarniste, pożywne kanapki.
Koordynatorem próby bicia rekordu w naszej szkole była p. Katarzyna Skrzypkowiak, a w jej organizację aktywnie włączyły się wychowawczynie uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Nad prawidłowym przebiegiem czuwali świadkowie: p. Kamil Lepa – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Mirosław Dziewiałtowicz – Radny Gminy Ustronie Morskie oraz stewardzi: p. Dorota Zielińska – inspektor do spraw świadczeń rodzinnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, p. Jolanta Nita - Supińska – dyrektor Biblioteki Publicznej w Ustroniu Morskim, p. Bogumiła Bancewicz – pielęgniarka w środowisku nauczania i wychowania.
Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Zaangażowali się w nią także rodzice, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. To właśnie oni dostarczyli produkty potrzebne do zorganizowania zdrowego śniadania. Było wesoło, smacznie i sympatycznie.
Udział naszych uczniów w programie „Śniadanie daje moc” z pewnością przyczynia się do zwiększenia świadomość dzieci i rodziców na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego rozwoju i funkcjonowania.
Ostatni Rekord Guinnessa w tej dziedzinie to 4 613 uczestników. Partnerstwo dla Zdrowia, organizator programu Śniadanie Daje Moc, musi więc zgromadzić co najmniej 4 614 uczniów. Wynik Akcji Bicia Rekordu poznamy dopiero we wrześniu 2016 roku po weryfikacji wszystkich dostarczonych materiałów przez Biuro Rekordów Guinnessa w Londynie.
Przy opracowaniu dokumentacji w języku angielskim pomagały p. Dąbrówka Olejnik i p. Hanna Caban – nauczycielki języka angielskiego.