Góra Grosza

Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej zaprasza wszystkich uczniów do udziału w XVI edycji akcji Góra Grosza.
Akcja jest organizowana w szkołach i przedszkolach, w tym też w naszej szkole, w dniach od 23 listopada do 4 grudnia 2015 r.
Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu, bądź stworzenie takich miejsc, które będą w miarę możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Akcja ma także charakter konkursu! Zgodnie z regulaminem, nagrodzone zostaną szkoły, które zbiorą najwięcej groszy w całej Polsce oraz w każdym województwie.
Chętni uczniowie przekazują zapakowane w torebkę monety o nominale od 1 grosza do 5 złotych do p. Agnieszki Sochy i p. Dąbrówki Olejnik – opiekunek Samorządu Uczniowskiego.
Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!