Lekcja historii

10 listopada uczniowie klas IV - VI uroczyście obchodzili 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji klasa IV b pod kierunkiem nauczycieli: Sylwii Budnej i Adama Depty przygotowała przedstawienie „Lekcja historii”, które ukazywało dzieje zniewolonej przez zaborców Polski i ofiarę naszych przodków w walce o wolność ojczyzny. Podczas apelu wspólnie odśpiewaliśmy „Rotę” oraz hymn Polski.
Po przedstawieniu Pani Dyrektor Mariola Ostrowska zaprezentowała wyniki XIII edycji Konkursu Literackiego „Moja Mała Ojczyzna. Jestem Jej Częścią” oraz zaprosiła na scenę wszystkich uczestników z klas IV-VI, wśród nich zdobywców nagród: Martę Cibę i Sonię Staszak.
Na zakończenie apelu nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się w naszej szkole w październiku br.
Laureatami zostali:
- w kategorii klas IV – Mija Dudek,
- w kategorii klas V – Wiktoria Rudzka,
- w kategorii klas VI – Marta Walkowiak.