Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

W dniu 28 października 2015 r. w siedzibie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej, która wyłoniła laureatów konkursu fotograficznego „BIORÓŻNORODNOŚĆ WOKÓŁ NAS" realizowanego w ramach projektu „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży” dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2009-2014 oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. W konkursie wzięło udział 445 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa zachodniopomorskiego. Komisja składająca się z osób na co dzień zajmujących się fotografią profesjonalną, wyłoniła z ponad tysiąca nadesłanych prac zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych: I-III, IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum. Dodatkowo członkowie komisji wybrali fotografie, które mimo, iż nie zostały nagrodzone to znajdą się w wydanym w ramach projektu albumie fotograficznym.

Wśród naszych uczniów IV miejsce zajęła Nikola Pączek uczennica klasy 2 a za zdjęcie pn. „Dostojna czapla”.

Natomiast w albumie fotograficznym znajdą się zdjęcia : Justyny Klimorowskiej -  zdjęcie pn. „ Motyl”, „Grzyb”, Weroniki Radeckiej  - zdjęcie pn. „Rusałka pokrzywnik” oraz Nadii Caban  - zdjęcie pn. „Kos zwyczajny”.

Dostojna Czapla. Autor: Nikola Pączek
    Grzyb. Autor: Justyna Klimorowska