Nietypowa lekcja online

27 stycznia uczniowie klas 5 i 6 wzięli udział w nietypowej lekcji przyrody prowadzonej online z Antarktyki pt. „Stacja im. Henryka Arctowskiego – kawałek Polski”. Transmisję poprowadzili pracownicy Stacji.
Podczas lekcji uczniowie poznali osoby pracujące w Stacji, dowiedzieli się, jak można się tam dostać, jak wyglądają poszczególne zabudowania oraz do czego służą. Zobaczyli także kilka filmów z okolic Stacji.

Polska Stacja Antarktyczna – powszechnie nazywana „Arctowski” – to jedyna czynna przez cały rok polska stacja badawcza w Antarktyce, położona na  Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych. - oddalona o ponad 14 tysięcy kilometrów od Polski!
Stacja działa nieprzerwanie od 1977 roku. Opiekę logistyczną i merytoryczną nad Stacją sprawuje Zakład Biologii Antarktyki Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN.