Pisankowe Szaleństwo

23 marca, już po raz trzeci, w szkole podstawowej odbyło się „Pisankowe Szaleństwo”. Był to dzień wyjątkowy, pełen radości, bardzo wesoły i smakowity.

Konkurs na najładniejszą pisankę

Uczniowie przygotowywali wykonane samodzielnie lub wraz z rodzicami kolorowe pisanki. Każde jajeczko brało udział w Konkursie na Najładniejszą Pisankę w dwóch kategoriach. Spośród zgłoszonych pisanek jury nagrodziło:
w kategorii klas 1 -3:
Klasa I:
I miejsce – Oliwia Surdyk, Urszula Madejsza
II miejsce – Magdalena Okińczyc, Wiktoria Małyszewicz
III miejsce – Natalia Stańczak, Aleks Szulecki
Klasa II:
I miejsce – Zuzanna Bolechowska, Agata Stanisławczyk
II miejsce – Mateusz Świecki , Małgorzata Zając
III miejsce – Laura Pietrzak , Zuzanna Stachowska
Klasa III:
I miejsce - Weronika Walkowiak, Wiktoria Wruck
II miejsce – Sebastian Pawlak, Anastazja Olejnik
III miejsce – Zuzanna Bętkowska, Mateusz Macko
Uczniowie wyróżnieni:
Klasa I: Adrian Berk, Aleksandra Windorpska, Anna Gabryszewska, Wiktoria Małyszewicz, Oliwia Iwanowska, Wojciech Pilarski, Filip Suder-Maksymowicz, Jakub Węglowski.
Klasa II: Kornel Kręglewski, Julia Stępień, Justyna Klimorowska, Wojciech Bartczak, Patrycja Dojka, Magdalena Bartczak, Mateusz Ciba, Kinga Szydłowska, Roksana Hofman
Klasa III – Maria Cholewińska, Amelia Zajączkowska, Mateusz Żelewski, Karol Wolniewicz, Klaudia Kręglewska, Bernadetta Cap, Piotr Radka

W kategorii klas 4 -6:
Igor Krakowski, Aleksandra Sałach, Oliwia Myrlak, Mateusz Olejnik, Anastazja Krakowskia, Krzysztof Wincza, Marta Ciba, Bartosz Budny, Klara Kruk, Karolina Drewniak, Wiktoria Pietrzak, Eliza Darabasz, Patryk Wichniewicz, Jakub Kisiel.
Wyróżnienia zdobyli: Nikola Cyran, Angelika Wiśniewska, Bartosz Słotwiński, Natalia Kurczak, Oskar Rękas, Zofia Wierzbicka, Jakub Węclewski, Aniela Szklarska.

Tata Tobiasza - p. Krzysztof Gnieciak - przeprowadził dla uczniów  pokaz dekorowania jajek.

Konkurs na wiosenną fryzurę

Uczniowie mogli wykazać się fantazją i kreatywnością w trakcie Konkursu na Wiosenną Fryzurę. Dzięki pomocy rodziców, fryzury były niesamowite i niepowtarzalne.

Zwycięzcy w kategorii klas 1 -3:
I miejsce – Zuzanna Bolechowska
II miejsce - Igor Rymaszewski
III miejsce – Laura Pietrzak
IV miejsce - Weronika Walkowiak
V miejsce – Oliwia Szulecka

W kategorii klas 4 - 6 jury postanowiło przyznać dwie pierwsze nagrody, które zdobyli Damian Kubiak i Roksana Bednarek, dwie drugie: Wojciech Bernat i Nikola Lipska oraz sześć trzecich miejsc: Maria Lewandowska, Gaja Marchlewska, Maksym Kalociński, Mateusz Olejnik, Anastazja Krakowska, Sonia Staszak.

Dzień zdrowej żywności

Wśród atrakcji tego dnia uznaniem cieszyły się przygotowane przez Rodziców półmiski zdrowej żywności. Na stołach dominowały pyszności z warzyw i owoców: kolorowe kanapeczki, szaszłyki, koreczki.

Konkurencje przedmiotowe i sportowe

Tego dnia uczniowie brali udział także w konkurencjach przedmiotowych oraz sportowych, przygotowanych i przeprowadzonych przez nauczycieli.
W zmaganiach sportowych uczestniczyły sześcioosobowe reprezentacje uczniów klas I – III oraz IV – VI. Każdy z uczestników miał do wykonania zadania na sześciu stanowiskach badających umiejętności oraz sprawność fizyczną. Uczestnicy musieli zmierzyć się z następującymi zadaniami: skok w dal z miejsca, skoki obunóż przez skakankę, krążenie hula hop, ocena gibkości, strzały do bramki i rzuty woreczkiem do celu. Za wykonanie zadań uczniowie otrzymywali punkty w skali od 0 do 6 wliczane do wyniku drużyny – klasy.
W rywalizacji klas I – III najwięcej punktów na swoim koncie zgromadziła reprezentacja klasy IIb, przed IIIa i IIc.
W starszej kategorii triumfowała IVa, na drugim miejscu znalazła się IVb, a na trzecim VIa.
Zespoły w nagrodę otrzymały artykuły szkolne ufundowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Sokół”. Pani dyrektor Mariola Ostrowska wylosowała jedną osobę spośród wszystkich uczestników sportowej zabawy, która otrzymała upominek również w postaci artykułów szkolnych – szczęściarzem okazał się Szymon Pindel z klasy IIc.

Dzień Świętego Patryka

W „Pisankowym Szaleństwie” znalazły się również obchody Dnia Świętego Patryka. przygotowane przez nauczycielki języka angielskiego p.Dąbrówkę Olejnik i p.Agnieszkę Sochę. Wzięli w nich udział uczniowie klas- 4-6. Większość uczniów miała dziś widoczny element garderoby w zielonym kolorze, co symbolizowało szkolne obchody Dnia Świętego Patryka.
Przedstawiciele klas 4-6 uczestniczyli w podchodach. Zadaniem uczniów było dotrzeć do skarbu ukrytego przez skrzata z irlandzkiej legendy. Wszystkim udało się wykonać zadania związane z językiem angielskim i odnaleźć skarb.
Zwyciężyła klasa 6a, która miała najlepszy czas w poszukiwaniu garnka ze złotem.

Zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymali dyplomy i drobne upominki. Przechodnie puchary „Pisankowego Szaleństwa” zdobyły w tym roku: klasa 2b (w kategorii klas 1 - 3) oraz 4a (w kategorii klas 4 - 6)

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym Rodzicom za pomoc w przygotowaniach i organizacji dzisiejszych atrakcji oraz za obecność na trzecim „Pisankowym Szaleństwie”.