Gimnazjaliści na Targach Edukacyjnych

Tegoroczne Powiatowe Targi Edukacyjne zorganizowano w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Kołobrzegu. 14 kwietnia targi odwiedzili uczniowie wszystkich gimnazjów z powiatu kołobrzeskiego. Mogli zobaczyć filmy edukacyjne, zaopatrzyć się w ulotki i foldery informacyjne o szkołach ponadgimnazjalnych i zadać dowolne pytanie dotyczące szkoły swoim starszym kolegom. Targi Edukacyjne pod honorowym patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego przygotowane zostały z myślą o młodzieży kończącej naukę w gimnazjum. Uczniowie mieli możliwość uzyskania informacji o szkołach ponadgimnazjalnych oraz obowiązujących zasadach rekrutacji do szkół, dzięki czemu łatwiej im będzie zaplanować swoją przyszłość W powiecie kołobrzeskim w tej chwili działa siedem szkół ponadgimnazjalnych: dwa licea ogólnokształcące z profilowanymi klasami i jedno liceum społeczne, Zespól Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich, Zespół Szkół Morskich, Zespół Szkół Mechanicznych oraz w Gościnie Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej. Elektroniczny nabór do szkół rozpocznie się 25 kwietnia.