Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dnia 22 kwietnia klasy I-III szkoły podstawowej obchodziły Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Podczas uroczystości uczniowie mieli okazję zapoznać się z genezą święta i jego znaczeniem oraz obejrzeli krótkie przedstawienie przygotowane przez klasę 1b pt. „Przyjaciele książek”.
Obchody Światowego Dnia Książki były okazją do podsumowania w klasach I-III szkoły podstawowej rządowego projektu „Książki Naszych Marzeń”. Zorganizowana została wystawa książek i prac uczniów. Na wystawie znalazły się nowe książki, które zostały zakupione do biblioteki szkolnej w ramach projektu, a także prace wykonane przez uczniów klas III: teczki tematyczne, albumy „Czytając, sięgasz gwiazd” oraz „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, prace plastyczne ilustrujące lektury szkolne.
W trakcie uroczystości został rozstrzygnięty konkurs „Polub baterie”.
Na zakończenie obchodów zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczniów klas I - III.