Teatralne ABC

We wtorek, 26 kwietnia, uczniowie klas 4 - 6 wraz z opiekunami wyjechali do Kołobrzegu na spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt. „Teatralne ABC".
Podstawowe wiadomości na temat teatru oraz przedstawienie różnych sposobów przenoszenia sztuki na scenę: od teatru lalek poprzez teatr cieni, pantomimy do aktora w żywym planie, zostały przekazane uczniom w atrakcyjny i bliski młodym widzom sposób.
Obejrzeliśmy historię młodego urwisa, który nie potrafił właściwie zachować się w teatrze- przeszkadzał aktorom i widzom. Ponieważ lekceważył wszelkie prośby i uwagi - został ukarany i zatrzymany na scenie. Dzięki magii miejsca, w którym się znalazł, spotkał znane z historii teatru i baśni postaci. Ich opowieści i przygody w zadziwiający sposób odwoływały się do zachowań chłopca. Bohater zauroczony różnorodnością i wyjątkowością miejsca, zaczął doceniać ciężką pracę ludzi teatru, poznał sztukę aktorską, stał się mądrzejszy i pokorniejszy. Czas spędzony w teatrze nie był dla niego czasem straconym.
W spektaklu nie zabrakło barwnych kostiumów, efektów specjalnych oraz humoru. Gromkie brawa na zakończenie potwierdziły, iż twórcy przedstawienia po raz kolejny trafili w dziesiątkę.