Koniec Polski, miasto z morza oraz z wizytą u Neptuna

Uczniowie klas IV-V w dniach  19-20.maja uczestniczyli w wycieczce „Koniec Polski, miasto z morza oraz z wizytą u Neptuna, czyli Półwysep Helski – Gdynia – Gdańsk”.
Pierwszego dnia zwiedzili najstarszą latarnię w Polsce, która znajduje się w Rozewiu i fokarium w Helu. Uczniowie odwiedzili Muzeum Iluzji z interaktywną wystawą Magiczny Zawrót Głowy we Władysławowie, Ocean Park Władysławowo, w którym mieli okazję spotkać się z zwierzętami morskimi wykonanymi w skali 1:1, w tym największym na świecie 34 metrowym płetwalem błękitnym, ale również dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o ich podwodnym życiu.
Drugiego dnia wycieczkowicze zwiedzili okręt - muzeum  „Błyskawica”, Skwer Kościuszki oraz kreatywnie spędzili  czas w Centrum Nauki “EXPERYMENT” w Gdyni. W Gdańsku mieli okazję zobaczyć: Długi Targ, ulicę Długą, Fontannę Neptuna, Złotą Bramę, nabrzeże portowe, zabytkowy dźwig portowy - Żuraw, ulicę Mariacką, Bazylikę Mariacką, weszli na wieżę wysokości 82 m, z której podziwiali przepiękną panoramę Gdańska.
To były dwa niezapomniane dni pełne atrakcji!