Jabłko czy cytryna?

1 czerwca, jak co roku, Młodzieżowy Patrol Drogowy, w ramach Szkolnego Programu Profilaktyki i Programu Wychowawczego organizuje akcję pn. „Jabłko czy cytryna?” pod hasłem „Bezpieczna droga dziecka do szkoły i do domu”.
Akcję zapoczątkowaliśmy 10. lat temu, kiedy to w Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” nadrzędnym hasłem był apel skierowany do kierowców: zachowaj trzeźwy umysł za kierownicą. Dlatego też uczniowie naszej szkoły coroczną akcją przypominają kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności w okolicach szkół. Każde dziecko chce bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz wrócić z niej do domu.
Akcja jest przeprowadzana przy współudziale Komendy Powiatowej Policji Wydział Ruchu Drogowego w Kołobrzegu. Funkcjonariuszom biorącym udział w akcji zapewniającej nam bezpieczeństwo na drodze składamy serdeczne podziękowania.
W bieżącym roku wspomagała nasze działania sierż. sztab. Monika Kulawiak.
Uczniowie, którzy wzięli udział w akcji to: Zofia Wierzbicka, Wiktoria Siudowska, Kamila Kameduła, Katarzyna Pluta, Kacper Holtz, Tomasz Bączkowski, Marcin Seroczyński, Daniel Makowski. Organizatorem była pani pedagog - Agnieszka Małetko.