„Ostatni raz z moją klasą”

Słowa piosenki „Ostatni raz z moją klasą” były mottem pożegnania gimnazjalistów ze szkołą. Trzecioklasiści otrzymali świadectwa ukończenia gimnazjum i we wrześniu rozpoczną kolejny etap swojej edukacji. Wysoka średnia ocen aż 36 gimnazjalistów sprawiła, że po świadectwa z wyróżnieniem wystąpił co trzeci gimnazjalista, większość z nich otrzymała także Nagrody Dyrektora za szczególne osiągnięcia w konkursach, turniejach, zawodach sportowych. Tytuł Osobowość roku szkolnego 2015/2016 został przyznany Julii Winczy z klasy IIIB. Osobowością wśród nauczycieli została w tym roku Agnieszka Porożyńska. Dwóch uczniów uzyskało tę samą najwyższą średnia ocen i nagrodzeni zostali tytułami i statuetkami Prymusa roku szkolnego 2015/2016, są to uczniowie klas drugich Mateusz Basarab i Oskar Nowicki. Nagrodę za 100% frekwencję otrzymał Michał Miętkiewicz, statuetkę ufundowała Rada Rodziców. Nagrody za najwyższy wynik egzaminu otrzymali: Julia Szubert, Gabriela Kruszyńska i Łukasz Oleszczuk. Wręczono też nagrody najlepszym sportowcom, tytuł Sportowca roku przypadł Julii Szubert. Rozstrzygnięto także konkurs samorządu uczniowskiego „Klasa z klasą”, ten zaszczytny tytuł otrzymała klasa III B. Nagrody przyznano też uczniom, którzy angażowali się w działania na rzecz ochrony przyrody, realizowali projekty ekologiczne, brali udział w konkursach, sponsorem tych nagród był Wójt Gminy Ustronie Morskie. Listy gratulacyjne otrzymali także rodzice, którzy przez ostatnie trzy lata najbardziej angażowali się w działania na rzecz uczniów i szkoły. Łzy wzruszenia, ale także uśmiech i piękne kwiaty towarzyszyły uroczystości zakończenia roku szkolnego, przed nami upragnione wakacje, a 1 września znów spotkamy się w naszej szkole.