2016-11-10

Konkurs informatyczny BÓBR

W dniu 8 i 9 listopada chętni uczniowie z klas 4-6 szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum przystąpili do XI edycji Konkursu Informatycznego „Bóbr”. Zawody były organizowane za pośrednictwem platformy e-learningowej www.mCourser.pl. Konkurs Bóbr jest międzynarodowym konkursem z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej, zainicjowanym w roku 2004 na Litwie. Konkurs Bóbr jest przeprowadzany raz w roku jednocześnie w większości uczestniczących w nim krajach. W Polsce, organizatorami konkursu Bóbr jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz firma Learnetic z Gdańska. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia komputacyjnego, algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Konkurs ma charakter jednorazowego testu wykonywanego samodzielnie przez  uczestnika za pomocą komputera na oprogramowaniu konkursowym. Test składa się z kilkudziesięciu zadań. Rozwiązanie zadania polega na wskazaniu dokładnie jednej z możliwych odpowiedzi przez kliknięcie na niej lub wykonaniu innych czynności z pomocą komputera, prowadzących do rozwiązania.