2016-11-11

Uroczyste obchody Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczczono podczas uroczystego apelu, który odbył się w czwartek 10 listopada 2016. Patriotyczne pieśni i słowa wierszy przypomniały wszystkim trudną drogę Polski do niepodległości. Uroczystość uświetnił występ orkiestry Morka, w której grają uczniowie naszej szkoły. W drugiej części apelu odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu literackiego „Moja mała Ojczyzna, jestem Jej częścią”. W piątek 11 listopada poczty sztandarowe szkoły podstawowej i gimnazjum oraz delegacje uczniów i nauczyciele wzięły udział we Mszy św. odprawianej w intencji Ojczyzny. Uczestnicy mszy otrzymywali od uczniów narodowe kotyliony i śpiewniki. Na zakończenie uroczystości  śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, radośnie, a także z nutą refleksji świętowaliśmy pamięć wszystkich tych, dzięki którym 11 listopada 1918 roku po 123 latach Polska odzyskała niepodległość. Z inicjatywy uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół, przy udziale orkiestry strażackiej i pomocy GOK, patriotyczne śpiewanie z okazji Święta Niepodległości odbyło się już po raz czwarty.