2016-11-16

Poprawna polszczyzna i ortografia na co dzień

14 i 15 listopada uczniowie klas II – VI zmagali się z językiem polski w ogólnopolskich konkursach „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i „ Z ortografią na co dzień” .Organizatorem obu konkursów było Centrum Wiedzy Humanistycznej LOGOS. Celem konkursów było propagowanie kultury języka polskiego wśród dzieci i młodzieży i wyrabianie w uczniach nawyku językowej dociekliwości poznawczej. W konkursie „Z poprawną polszczyzną na co dzień” wzięło udział 23 uczniów klas II- III i 23 uczniów klas IV – VI. W konkursie„ Z ortografią na co dzień” klasy II- III reprezentowało 18 uczniów, a klasy IV – VI 22 uczniów.
Był to I etap obu konkursów, którego wyniki poznamy 12 grudnia. Trzymamy kciuki i życzymy jak najlepszych wyników dających awans do dalszych etapów.