2017-04-26

Dzień otwarty w Zespole Szkół w Gościnie

Jak zdobyć zawód strażaka, żołnierza, policjanta czy funkcjonariusza straży granicznej? Jak  zostać technikiem lotniskowych służb operacyjnych czy technikiem urządzeń i systemów energetyki odnawialnej? Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się uczniowie gimnazjów podczas dni otwartych Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie. Na odwiedzających czekały liczne pokazy. Można było zobaczyć tresurę psa , pokaz strażacki, pokaz bezzałogowego statku powietrznego oraz pokaz ASG z wykorzystaniem materiałów pirotechnicznych. Wszyscy chętni mogli postrzelać z prawdziwej broni, poznać wojskowy i policyjny tor przeszkód oraz dowiedzieć się sporo o pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie zostali też poczęstowani wojskową grochówką przygotowaną w kuchni polowej oraz pysznościami z grillowanej „stołówki”.