Leśna edukacja

Uczniowie klasy IIA wzięli udział w trzygodzinnych warsztatach przeprowadzonych w terenie przez przedstawicieli Leśnictwa i Straży Leśnej z Leśnictwa Strachomino. Zajęcia prowadzili Radosław Michalski – leśniczy Leśnictwa Strachomino oraz Robert Szostak i Jacek Bukowski strażnicy leśni. Uczniowie poznali budowę i rolę lasu, rozpoznawali gatunki drzew i kwitnących roślin runa leśnego. Wysłuchali informacji na temat zasad zachowania w lesie, poznali też zakres obowiązków i wyposażenie straży leśnej, nazywanej też leśną policją. Zajęcia zakończyły się przy ognisku, przygotowanym przez nadleśnictwo i koło łowieckie. Warsztaty pozwoliły uczniom lepiej poznać naturalne środowisko i były pomysłem wychowawczyni klasy IIA – p. Barbary Mazurek na świętowanie Dnia Ziemi.