Święto Szkoły Podstawowej

Dnia 25 maja 2018r. odbył się „XVIII Turniej Wiedzy o Życiu i Twórczości Marii Konopnickiej”. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z gronem pedagogicznym. Obchody święta szkoły rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkolnego, odśpiewania „Roty” oraz przemówienia Pani Dyrektor Marioli Ostrowskiej. Po części oficjalnej uczniowie klas I oraz III Szkoły Podstawowej zaprezentowali krótkie inscenizacje wierszy Marii Konopnickiej.
W kolejnej części przeprowadzono XVIII Turniej Wiedzy o Życiu i Twórczości Marii Konopnickiej. Wzięli w nim udział w aktywnej rywalizacji uczniowie klas IV – VII. Po raz pierwszy w historii Turniej został podzielony na dwie kategorie wiekowe: klas młodszych (IV – V) i klas starszych (VI – VII).  Składał się z 7 konkurencji: inscenizacji wiersza Marii Konopnickiej, pracy plastycznej wykonanej jako ilustracja wylosowanego wiersza, zadań sprawdzających znajomość życia i twórczości Marii Konopnickiej („Prawda czy fałsz”, ”Wierszowana zagadka”, „Kalambury”), zadanie dla publiczności „Trzymamy kciuki” oraz konkurencja sprawnościowa „Na jagody”.
W kategorii klas młodszych I miejsce zdobyła drużyna klasy IV b, natomiast w kategorii klas starszych I miejsce wywalczyła klasa VI a. Obie drużyny otrzymały przechodnie statuetki: Sierotki Marysi i Janka Wędrowniczka oraz pamiątkowe dyplomy.
Organizatorami uroczystości były p. Danuta Lewosińska i p. Anna Bińkowska.