Świąteczny dar dzieci z Ustronia Morskiego dla Margaret z Zambii

8 grudnia, po każdej Mszy świętej w kościele parafialnym w Ustroniu Morskim, uczniowie naszej szkoły ze Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili kwestę na rzecz Margaret z Zambii. Każdy gest dobrej woli wynagradzano własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi lub ozdobami świątecznymi.
Owocem tej akcji stały się fundusze dla dziecka afrykańskiego, które wykorzystane zostaną na opłacenie czesnego w szkole w Zambii.
Margaret obecnie zdała do szóstej klasy i nowy rok szkolny rozpoczyna w styczniu 2019 roku.
Kolejna akcja przeprowadzona będzie w okresie wiosennym, ponieważ zebrana kwota nie jest wystarczająca na cały rok szkolny.
Wszystkim ludziom otwartego serca dziękujemy za różnego rodzaju pomoc a przede wszystkim naszym wspaniałym uczniom ze SKC.