2022-10-02

Nasi sportowcy wysoko w województwie!

Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Szczecinie dokonał podsumowania współzawodnictwa szkół za rok szkolny 2021/2022. Miło nam poinformować, że nasza szkoła rywalizująca w rozgrywkach sportowych w ramach Igrzysk Dzieci (klasy VI i mł.) i Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII - VIII) zajęła wysokie miejsca. W młodszej grupie zostaliśmy sklasyfikowani na 18 miejscu w gronie 242 szkół z całego województwa zachodniopomorskiego (najwyższa lokata ze wszystkich szkół powiatu kołobrzeskiego!!!), a w  grupie starszej na 38 miejscu w gronie 241 szkół. Najwięcej punktów zdobyliśmy w pływaniu, przypomnijmy nasze drużyny dziewcząt zdobyły w  minionym roku szkolnym srebrne medale mistrzostw województwa, ale punktowaliśmy także w: sztafetowych biegach przełajowych, piłce siatkowej, piłce ręcznej, piłce nożnej, unihokeju, trójboju i czwórboju lekkoatletycznym, drużynowych biegach przełajowych i lidze lekkoatletycznej. Wielkie gratulacje!

Udział w zawodach i rozgrywkach sportowych możliwy jest dzięki środkom finansowym, jakie Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" otrzymuje w ramach dotacji na swoją działalność od Gminy Ustronie Morskie. Dziękujemy.