2019-03-20

Powiatowe mistrzostwa

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Ustroniu Morskim, Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” i Kołobrzeski Szkolny Związek Sportowy były organizatorami Mistrzostw Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych rozegranych na terenie parku w Ustroniu Morskim. W zawodach uczestniczyło 211 biegaczy, rywalizujących w ramach Igrzysk Dzieci (roczniki 2006 i mł.) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2003 – 2005), z większości szkół naszego powiatu. W rywalizacji dziewcząt młodszych wysoką formę potwierdziła nasza drużyna w składzie: Sara Hofman, Oliwia Surdyk, Amelia Klukowska, Maja Rojek, Roksana Hofman, Maria Makowska, Alicja Szubert, Justyna Klimorowska oraz rezerwowe: Zuzanna Zatorska, Aleksandra Windorpska, Maja Dudek, Małgorzata Zając, Agata Stanisławczyk i Anastazja Olejnik, która triumfowała w klasyfikacji końcowej. W tej grupie na drugiej pozycji znalazły się dziewczęta z kołobrzeskiej „czwórki”, a na trzeciej drużyna biegaczek z Gościna. W rywalizacji chłopców młodszych nasza drużyna została sklasyfikowana na piątej pozycji. Na przełajowej trasie walczyli: Sammy Dudek, Wojciech Bartczak, Tobiasz Gnieciak, Filip Suder – Maksymowicz, Mateusz Olejnik, Bartłomiej Holz, Arkadiusz Taramas, Karol Wolniewicz i rezerwowi: Mateusz Ciba, Jakub Żeromski oraz Mikołaj Bugiel. Na wyróżnienie zasługuje zdecydowane zwycięstwo Sammego Dudka w zmaganiach chłopców z rocznika 2008 i mł. Tuż poza podium, na czwartej pozycji znalazła się drużyna dziewcząt z roczników 2003 – 2005 w składzie: Nikola Lipska,  Maria Sochacka, Kamila Kameduła, Weronika Znamiec i rezerwowe: Nikola Liszka i Wiktoria Rudzka. Rywalizujący w tej samej kategorii chłopcy w składzie: Wojciech Bedus, Krzysztof Wincza, Kacper Holz, Dawid Wardziński i Igor Krakowski zajęli siódme miejsce.

Obszerniejsza fotorelacja dostępna na stronie: https://www.facebook.com/UKSUstronieMorskie/