2019-03-21

Wiosenne, szalone fryzury

Uczniowie klas młodszych nadejście wiosny uczcili kolorowymi fryzurami.
Wychowawcy klas II zaprosili zawodowych fryzjerów, którzy przybliżyli dzieciom zawód fryzjera. Zaproszeni goście to rodzice naszych uczniów, mama Marcina i tata Tymona. Uczniowie zadawali trudne pytania, z którymi musieli się zmierzyć zawodowcy. Między innymi pytano kiedy i dlaczego wybrali taki zawód, jak długo pracują w tym zawodzie, kto jest bardziej wymagającym klientem panie czy panowie, jakie fryzury są najmodniejsze, jak dobierać kolor i kształt fryzury, jak się odżywiać, żeby włosy rosły piękne, lśniące i zdrowe. Uczniowie dowiedzieli się o tym, że nożyczki są bardzo drogim fryzjerskim sprzętem, dopasowują się do kształtu dłoni fryzjera, kiedy spadną na podłogę nie powinno się nimi strzyc i każdy fryzjer bardzo pilnuje swoich nożyczek. Spotkanie zakończyło się wykonaniem kilku ciekawych i odważnych fryzur.

Kolejnym trudnym zadaniem, jakiego podjęli się uczniowie i nauczyciele klas I- III był konkursowy wybór szalonej, wiosennej fryzury.
Uczniowie nagrodzeni:
I miejsce: Natasza Grzebielucha II c, Julia Kotlińska II c
II miejsce: Maria Adamczewska II b, Zuzia Zatorska II c
III miejsce: Noemi Grobelska II b, Hanna Byczkowiak I b, Milena Kwaśniewska I b
IV miejsce: Karina Płomińska III a, Pola Pluta II b, Piotr Kopiel II b
V miejsce: Vanessa Polańska I a, Matylda Wiśniewska I b

W tym dniu z sal najmłodszych uczniów słychać było śpiew piosenek o wiośnie i recytację wierszy o przyrodzie budzącej się do życia. Ten dzień dostarczył wszystkim przemiłych wrażeń. Teraz już jesteśmy pewni, że wiosna zagości u nas na dłużej.