2019-03-28

Matematyczny Kangur

21 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Organizatorem na terenie Polski jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, a patronuje przedsięwzięciu Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu. W tym roku w konkursie wzięło udział sześćdziesięciu uczniów z klas II, IV, V, VI, VII i VIII. Uczestnicy rozwiązywali testy w zależności od kategorii wiekowej: Żaczek, Beniamin i Kadet. Na zakończenie każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkową układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka! Inicjatorem konkursu jest francuska organizacja „Association Kangourou Sans Frontieres” z siedzibą w Paryżu. W czerwcu 1995 roku został wpisany do kalendarza imprez UNESCO, a od kilkunastu  lat odbywa się pod patronatem RADY EUROPY. „Kangur Matematyczny” integruje młodzież całego świata, bowiem tym samym dniu uczniowie 93 krajów rozwiązują te same zadania. Wyniki konkursu organizatorzy ogłoszą w maju.