2019-04-04

Pływaczki z medalem wojewódzkim!

Dużo sportowych emocji towarzyszyło, rozegranym w dniu wczorajszym w Szczecinku, Mistrzostwom Województwa w Pływaniu Drużynowym w ramach Igrzysk Dzieci (roczniki 2006 i mł.).
W zawodach powiat kołobrzeski reprezentowały drużyny z naszej „podstawówki”.
Po niesamowitej walce w każdej konkurencji, nasze dziewczęta wywalczyły drugie, a chłopcy czwarte miejsce!
Prawie każdy poprawił swój rekord życiowy i zajął wysokie miejsce w konkurencji indywidualnej.
W bardzo dużej mierze, decydowała jednak ostatnia konkurencja, sztafeta 6 x 25 m, punktowana podwójnie. Nasze dziewczęta rozpoczęły fantastycznie i do czwartej zmiany prowadziły o pół długości ciała przed faworytem zawodów – drużyną z Koszalina. Niestety nie utrzymaliśmy przewagi i po emocjonującej końcówce przegraliśmy o ok. 1,5 metra zajmując w klasyfikacji końcowej drugie miejsce w województwie.
Chłopcy również spisali się doskonale.
Warto jeszcze zaznaczyć, ze reprezentacja szkół mogła składać się z dzieci urodzonych w roku 2006 i mł. Naszą drużynę tworzyły trzy dziewczynki urodzone w 2007 r., trzy w 2008 r. i jedna w 2009 r., nie trzeba chyba pisać o jaki medal pojedziemy walczyć w przyszłym roku… Również drużyna chłopców była bardzo osłabiona wiekowo, bo aż trzech chłopców jest z rocznika 2009, dwóch z 2008, jeden z 2007 i tylko jeden z 2006 r. Także i w tym przypadku liczymy, ze w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej!
W składach drużyn znaleźli się: Roksana Hofman, Maria Makowska, Justyna Klimorowska, Patrycja Dojka, Małgorzata Zając, Oliwia Surdyk i rezerwowa Magdalena Bartczak, Arkadiusz Taramas, Karol Wolniewicz, Sammy Dudek, Mateusz Ciba, Igor Rymaszewski, Borys Struszczak i rezerwowy: Dawid Wróblewski.

Serdecznie gratulujemy!