2019-08-01

Wakacje z klimatem

Zainspirowane działaniami podjętymi na rzecz klimatu przez 16-letnią Szwedkę, Gretę Thunberg i 13- letnia Polkę, Ingę Zasowską także Julia i Oliwia postanowiły wziąć udział w przedsięwzięciach mających na celu zatrzymanie niekorzystnych zmian klimatycznych. Swoją wiedzę na ten temat pogłębiały uczestnicząc w pikniku ekologicznym Wakacje z klimatem. Na pikniku odbyły się warsztaty na temat segregacji śmieci i recyklingudrzew i ich roli w ekosystemiebioróżnorodności oraz zielonej energii. Na stanowiskach eksperckich zaprezentowano: rowerowe kino bez prądu, modele wiatraków, turbiny wiatrowe i wodne. Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w budowaniu domków dla jeżyków, ptaków które mogą ochronić nas przed komarami oraz w licznych grach i zabawach edukacyjnych. Na zakończenie pikniku popularna lektorka Krystyna Czubówna przeczytała fragmenty książek o przyrodzie, a nam udało się zdobyć jej autograf z życzeniami dla wszystkich uczniów naszej szkoły.