2019-09-04

Koniec wakacji. Nowy Rok Szkolny rozpoczęty.

Czas wakacji dobiegł końca. 2 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Tego dnia nasi uczniowie z uśmiechem na twarzy przekraczali próg szkoły. Wszystkim towarzyszyła radosna atmosfera powakacyjnych spotkań z koleżankami i kolegami z klasy oraz z  wychowawcami. Najwięcej emocji odczuwali najmłodsi, którzy po uroczystym pasowaniu z przedszkolaków stali się uczniami pierwszej klasy. Dyrektor Mariola Ostrowska serdecznie powitała wszystkich  uczniów, rodziców i nauczycieli.  W swoim wystąpieniu przekazała informacje o akcji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP pn. „Przerwany marsz…”, która polega na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku, przerwanego, przez fakt wybuchu II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. Akcja związana jest z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i jest organizowana w hołdzie poniesionych przez starsze pokolenie trudów na rzecz wolnej Polski, w której dziś dzieci i młodzież mogą się uczyć bez przeszkód. Udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego wzięła Wójt Gminy Bernadeta Borkowska, która życzyła uczniom samych dobrych ocen, wiele uśmiechu, a nauczycielom satysfakcji z wykonywanych obowiązków.

Nowy rok szkolny to, jak zawsze, czas nowych możliwości, wyzwań i zadań. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu zainteresowań i pasji, a także serdecznych relacji koleżeńskich i wielu miłych chwil spędzonych w murach tej szkoły.