2019-09-27

Dzień Języków Obcych

W piątek, 27 grudnia, odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych.
Podczas  kiermaszu „Kuchnie Świata” możliwa była degustacja potraw przygotowanych przez każdą klasę – potraw typowych dla wylosowanego przez uczniów kraju.
Na sali gimnastycznej odbył się pokaz strojów, pochodzących z różnych stron świata. Dodatkowo przeprowadzono krótki quiz z wiedzy o językach.
Na korytarzach szkolnych wywieszono kody QR do zabawy QR Treasure Hunt. Gra dotyczy ciekawostek językowych. Zadaniem uczniów było zeskanowanie pytania i naniesienie odpowiedź na kartę. Za prawidłowo rozwiązaną zagadkę uczniowie otrzymają celującą ocenę z języka angielskiego.
W ramach obchodów Dnia Języków Obcych zorganizowany został również konkurs pt. Zwiedzamy Świat - atrakcje stolic. Polega on na przygotowaniu przez uczniów w grupach, podczas jednej godziny zajęć z języka angielskiego i jednej z języka niemieckiego, plakatu na temat zabytków i atrakcji turystycznych znajdujących się w wylosowanej przez grupę stolicy. W przyszłym tygodniu zostanie zorganizowana wystawa oraz nastąpi wręczenie nagród za trzy najładniejsze prace.

Fundatorem nagród w konkursach zorganizowanych z okazji Dnia Języków Obcych jest Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Kołobrzeg.