2019-12-02

Lawendowy zawrót głowy

20 listopada w szkole podstawowej w Ustroniu Morskim odbyły się „Warsztaty Ekologiczne Pachnące Lawendą dla dzieci”. Projekt finansowany przez Społecznik 2019-2021 KARR S.A. w Koszalinie, warsztaty poprowadziła Olga Sroka, która wcześniej napisała projekt i uzyskała grant na ten cel. W zajęciach uczestniczyło 35 uczniów z dwóch klas ósmych. Własnoręcznie zrobiły wegańskie świece sojowe z lawendą oraz mydełka okolicznościowe na bazie masła shea z owsianką nadające się do każdego rodzaju skóry. Wszystko pięknie ozdobiły i zapakowały, tworząc idealne prezenty świąteczne. 27 listopada odbył się finał warsztatów na którym dzieci miały okazję posłuchać recitalu na trąbce Pana Edwarda Klepczyńskiego ze szkoły muzycznej w Koszalinie. Na dzieci czekał słodki poczęstunek oraz napoje, miały także możliwość skosztowania lawendowych ciasteczek. Mamy nadzieję że młodzież była zadowolona z warsztatów i chętnie będzie uczestniczyła w kolejnych.