2020-02-07

Pan Kleks w 3c

Uczniowie klasy III c we współpracy z rodzicami zorganizowali przed feriami zimowymi drugie spotkanie filmowe z lekturą Jana Brzechwy  „Akademia Pana Kleksa”.
Poznanie życia i przygód Adasia Niezgódki w niezwykłej szkole, należącej do równie niezwykłego pana Ambrożego Kleksa wzbudziło duże zainteresowanie uczniów.
Oglądanie filmu było ciekawą opowieścią, która prowadziła uczniów przez świat dziecięcej wyobraźni i fantazji. Natomiast muzyczna adaptacja wierszy Jana Brzechwy zachęcała nas do współuczestnictwa w filmie.
Ciekawa zabawa i niesamowite przygody z bohaterami filmu dodatkowo umilały wygodne miejsca na leżakach i materacach oraz smakołyki przygotowane przez rodziców.
Obejrzenie filmu rozbudziło ciekawość i zainspirowało również dzieci do samodzielnego czytania lektury.