2020-02-28

Kto chce grać w piłkę nożną?

W sali gimnastycznej odbyło się spotkanie uczniów klas I – IV z trenerami oraz zawodnikami i wychowankami NKS „Astra” Ustronie Morskie, a zarazem absolwentami naszej szkoły.
Podczas spotkania trener grupy seniorów Sławomir Konarski zachęcał dzieci do wstąpienia w szeregi Astry, opowiedział historię klubu, przedstawił wychowanków klubu, karierę Jolanty Siwińskiej – reprezentantki Polski w piłce nożnej, która rozpoczynała swoją karierę grając w „Astrze”. Następnie głos zabrali wychowankowie i aktualni zawodnicy „Astry” Robert Kucharycz (grający swego czasu w grupach młodzieżowych „Wisły” Płock) oraz Jerzy Kołakowski (srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Polski w barwach „Lecha” Poznań).
Trener grup młodzieżowych Łukasz Wiśniewski zachęcał zarówno chłopców, jak i dziewczynki do trenowania piłki nożnej. Dzieci otrzymały ulotki informacyjne dla rodziców z numerem telefonu do trenera.