2020-03-26

Próbny egzamin ósmoklasisty

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych.

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

• 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski

• 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka

• 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – będą rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie. Dokładne informacje na temat zapisywania i przesyłania odpowiedzi zostaną przekazane uczniom przez nauczycieli przedmiotów egzaminacyjnych. Nauczyciele sprawdzą i ocenią prace oraz przekażą uczniom informację zwrotną na temat wyniku egzaminu próbnego. Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.