2020-10-12

Europejski Tydzień Sportu

Na terenie gminy Ustronie Morskie zakończyły się rozgrywki sportowe w ramach XII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Organizatorem licznych imprez sportowych w dniach od 1 do 7 października był jak zawsze Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” i Szkoła Podstawowa w Ustroniu Morskim. Sportowa zabawa rozpoczęła się w czwartek rywalizacją w formie dwuboju lekkoatletycznego, na który składał się bieg na 60 m oraz rzut piłeczką palantową. W piątek uczniowie klas 7 i 8 w ramach lekcji wychowania fizycznego oraz chętni uczniowie z innych klas udali się na wycieczkę rowerową do Gąsek. Kolejny dzień należał do badmintonistów, którzy w sobotnie przedpołudnie toczyli zacięte pojedynki. W poniedziałek młodzież z klas 7 i 8 oraz starsi mieszkańcy Gminy Ustronie Morskie rywalizowali o miano najlepszego w Teście Coopera. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu. We wtorek do zmagań przystąpili siatkarze walczący w pojedynkach „jeden na jednego”. Na zakończenie na pływalni CSR „Helios” w sztafetach pływackich na wesoło zaprezentowali swoje umiejętności pływacy. Poniżej przedstawiamy zwycięzców rozgrywek w poszczególnych kategoriach wiekowych. A wszystkim uczestnikom Europejskiego Tygodnia Sportu gratulujemy i zapraszamy już na kolejny za rok!

Dwubój Lekkoatletyczny:

- klasy I – III: Magdalena Kalińska

- klasy IV – VI: Amelia Klukowska

- klasy VII – VIII: Maria Makowska

- klasy I – III: Bartosz Wolniewicz

- klasy IV – VI: Jakub Żeromski

- klasy VII – VIII: Tobiasz Gnieciak

Turniej Badmintona:

- klasy I – III: Julia Regińska

- klasy IV – VI: Oliwia Surdyk

- klasy VII – VIII: Justyna Klimorowska

- klasy I – III: Alan Kalociński

- klasy IV – VI: Dawid Wróblewski

- klasy VII – VIII: Bartosz Małyszewicz

Test Coopera:

- klasy VII – VIII: Maria Makowska

- klasy VII – VIII: Ignacy Górnowski

mieszkańcy Gminy Ustronie Morskie:

Kobiety: Aleksandra Sałach

Mężczyźni: Krzysztof Krysa

Turniej Mini Piłki Siatkowej:

- klasy I – III: Julia Regińska

- klasy IV – VI: Oliwia Surdyk

- klasy VII – VIII: Justyna Klimorowska

- klasy I – III: Filip Gontek

- klasy IV – VI: Dawid Wróblewski

Sztafety Pływackie na wesoło 2 lub 4 x 25 m:

- klasy I – III: Oliwier Bajerowski, Pola Marciniak, Magdalena Kalińska, Julia Regińska,

- klasy IV – VI: Aleksandra Windorpska, Lena Mastalerz, Kacper Matejek, Igor Rymaszewski

- klasy VII – VIII: Justyna Klimorowska, Mateusz Ciba

Fotogaleria z zawodów dostępna na Facebooku UKS Sokół.