2023-03-26

Wiosna przywitana na sportowo!

W piątek w sali gimnastycznej naszej „podstawówki” odbył się Wiosenny Międzyszkolny Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt w grze „dwójkami” w roczniku 2011/2012 zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” i Szkołę Podstawową w Ustroniu Morskim. W turnieju wzięło udział siedemnaście zespołów, które toczyły zaciętą walkę o każdy punkt. Oprócz miejscowych dziewcząt na parkiecie walczyły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Mielnie i ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Koszalinie. Do decydującej rundy rozgrywek zakwalifikowało się pięć zespołów: po dwa z Mielna i Ustronia oraz jeden z Koszalina. Niepokonany okazał się duet z Mielna Julia Nowicka z Kingą Miksza, który zgromadził komplet punktów. Ciekawie wypadła punktacja w przypadku drużyn sklasyfikowanych na pozycjach 2 – 4, gdyż wszystkie zespoły zgromadziły taką samą ilość punktów za wygrane mecze, a o przyznaniu kolejności miejsc zadecydowały tzw. małe punkty. Tych na koncie najwięcej zgromadził nasz zespół – Hanna Byczkowiak z Matyldą Wiśniewską, trzecie miejsce przypadło parze z Mielna – Nadii Sitarz i Nadii Szuszkiewicz, a nielubianym przez sportowców czwartym miejscem musiała zadowolić się nasza „dwójka” - Julia Regińska z Magdaleną Kalińską. Naszą szkołę i klub ponadto reprezentowały: Katarzyna Ciania, Wiktoria Ciborowska, Hanna Cisak, Laila Darabasz, Pola Marciniak i Wiktoria Wróblewska. Rolę sędziów zawodów pełniły uczennice klas ósmych. Organizacja imprezy możliwa była dzięki dotacji Gminy Ustronie Morskie dla UKS Sokół. Dziękujemy również Gminie Ustronie Morskie za przekazanie gadżetów reklamowych dla uczestników i sędziów turnieju oraz GOSiR za użyczenie sprzętu nagłaśniającego. Dziękujemy także opiekunom goszczących u nas drużyn za przyjęcie naszego zaproszenia i do zobaczenia znów na parkiecie.