Pierwsze warsztaty w ramach projektu

13 października odbyły się pierwsze warsztaty w ramach projektu edukacyjnego: „Fundamenty przyszłości – tandemowe warsztaty rodzinne” (projekt finansowany przez Fundację Orange).
W poniedziałek uczniowie klas I-III, IV – VI oraz gimnazjum uczestniczyli w zajęciach artystycznych, historycznych, multimedialnych.
We wtorek 14.10.2014r. w drugim dniu warsztatów uczniowie oprócz w/w zajęć mogli wziąć udział w warsztatach fotograficznych.
Podczas zajęć historycznych dzieci i ich opiekunowie poznawali historię lokalnej społeczności, wykonywali album rodzinny oraz album pt.: „Ustronie Morskie – nasza przeszłość”.
Na zajęciach artystycznych uczestnicy projektu wspólnie wykonywali płaskorzeźbę drzewa genealogicznego oraz przestrzenną trójwymiarową rzeźbę drzewa genealogicznego. Natomiast zajęcia multimedialne koncentrowały się na wykonaniu prezentacji w programie Power Point pt.: „Moja rodzina”.
Podczas zajęć fotograficznych dzieci mogły poznać warsztat pracy fotografa, wykonać samodzielnie zdjęcia lub pozować do zdjęć.
W dniu 17.10.2014r. w ramach projektu uczniowie uczestniczyli w grach terenowych w oparciu o lokalne ważne miejsca i zabytki przy użyciu smartfonów lub tabletów.