2023-05-29

Program profilaktyczny

19 maja w klasie 1a podsumowaliśmy program wczesnej profilaktyki uzależnień pt. „Cukierki”. Program dostarczył dzieciom, w przystępny dla nich sposób, informacji na temat rodzajów środków  uzależniających oraz zagrożeń z nimi związanych. Założeniem programu jest nauczenie dzieci dystansu do osób nieznajomych. Podczas kilku spotkań Pani pedagog Agnieszka Małetko zapoznała dzieci z bajką profilaktyczną pt." Cukierki". Przykład Czarodzieja Sopucha pokazał uczniom, że zawsze należy zachować ostrożność w relacjach z nieznajomymi.  Na zakończenie Programu dzieci wspólnie stworzyły własną historyjkę obrazkową i opowiedziały o zilustrowanych przez siebie wydarzeniach związanych z bajką. Praca w  grupach uczy dzieci współpracy i współodpowiedzialności za podejmowane decyzje.