IV FUNDAMENT - gry terenowe

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyły się warsztaty z tworzenia Gier Miejskich. W zajęciach uczestniczyły dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Ustroniu Morskim oraz ich rodzice.

Pierwszego dnia podczas zajęć uczniowie wraz z prowadzącym zajęcia panem Krzysztofem Urbanem - prezesem stowarzyszenia CENTRUM AKTYWNYCH – GNIEW wypisali wszystkie zasoby i atrakcje Ustronia Morskiego.  Narysowana została mapa ciekawych miejsc w miejscowości. Następnie uczniowie wraz z prowadzącym udali się w teren by określić, które z miejsc chcą wykorzystać w grze.
Kolejny punkt zajęć polegał na inwentaryzacji w sieci internetowej wiadomości o historii i ciekawostkach Ustronia Morskiego. Gdy już to wszystko zostało zebrane, opracowany został QEST – wierszyk z podpowiedziami gdzie szukać kolejnych wskazówek. Ten QEST został pocięty na części. Następnie tekst zakodowano w technologii QR, a kody rozmieszczono w przestrzeni miejscowości.

Dnia następnego młodzież wzięła udział w grze. Uczestników podzielono na 5 zespołów, każdy otrzymał tablet z aplikacją do czytania kodów QR i pierwszy kod startowy. Tak rozpoczęła się Gra Terenowa w Ustroniu Morskim. Wszystkie grupy ukończyły grę wynosząc z zabawy nowe informacje o swojej miejscowości. Ponadto uczące i inspirujące było posługiwanie się kodami QR.
Po zajęciach omówione zostały elementy gry oraz pomysły na nowe przedsięwzięcia jak i na zastosowanie kodów QR.
Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z tego przedsięwzięcia.